B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA

Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» godišnji nakon porodiljnog
sri kol 20, 2014 10:45 pm by Nausnica

» položaji za dojenje blizanaca
ned kol 10, 2014 10:25 pm by jolee

» depilacija šećernom pastom - arapska depilacija
čet srp 10, 2014 11:05 am by ljubix

» 11 pitanja roditelja blizanaca
pet srp 04, 2014 10:54 am by Twin

» BLIZANCI PRIJEVREMENO ROĐENI 25 MJESECI NE GOVORE, TREBAM LI SE ZABRINUTI?????
sri srp 02, 2014 9:08 am by Twin

» Golubinjak 2014
uto lip 10, 2014 9:35 am by Ivana

» MAJICE za bliziće i roditelje!!
sri lip 04, 2014 7:21 pm by Ivana

» prava na porodiljnu naknadu i porodiljni dopust za majke blizanaca
sri lip 04, 2014 10:50 am by Ivana

» poziv na Godišnju Skupštinu Udruge Gemini!
čet svi 15, 2014 1:04 pm by Ivana

» Skraćen grlić maternice
uto tra 29, 2014 1:52 pm by Jorgovan

Rezerviraj sada !

Torba za rodilište

Share

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova: 3745
    Proud to be: mama blizanaca

default Torba za rodilište

Postaj by Vanja on uto srp 29, 2008 7:57 pm

Evo za naše nove trudnice:

Najvažnije!!!!!!!!!!!:
    • zdravstvenu knjižicu
    • trudničku knjižicu ili nalaze od doktora ako doktor nije upisivao u trudničku
    • knjižicu s ultrazvuka
    • potvrdu o krvnoj grupi i RH faktoru (ako imate i druge nalaze ponesite i njih),
    STAVITI U VREČICU KOJA SE MOŽE UNJETI U BOKS: 2-3 ULOŠKA VIR 80, MALI RUČNIK, ŠPRICALICU S VODOM – NE SMIJE SE PITI VODA, ALI PAŠE ŠPRICANJE USTA JER SE SKROZ OSUŠE, LABELO, MOBITEL, FOTOAPARAT

Zatim:
    • nekoliko paketa vatenih uložaka (najbolje VIR 80 ili slični jer su najmekši pa u slučaju epiziotomije ne grebu ranu) , a možete i jedne allways ao se bojite da će procurit pa njih stavite ispod
    • sok i plastična čaša
    • krekeri ili neki suhi keksi
    • grožđana mast ili labello za usnice (ide i u rađaonu)
    • wc papir
    • grudnjak za dojenje – JEFTINI I JAKO DOBRI SU U INTERŠPARU, IMAJU CRNE I BIJELE PO 79 KN, MULLER U CITY CENTRU IMA SAMO BIJELE ZA 69 KN, ISTO SU OK.
    • jastučići za grudnjak
    • nešto za čitanje
    • blok i olovku
    • spavaćicu s gumbima na prednjoj strani (provjerite u rodilištu mora li biti bolnička) – VINOGRADSKA SVAKO MALO OSTANE BEZ SVOJIH SPAVAČICA, PA PONIJETI ZA SVAKI SLUČAJ ,A U PETROVOJ STE U SVOJOJ , A NA SV. DUHU SAMO NJIHOVE
    • ogrtač
    • gumene papuče/japanke s kojima možete i pod tuš (ili dvoje da vam noge ne budu mokre)
    • 2-3 para čarapa
    • stvari za osobnu higijenu (četkica i pasta za zube, blag sapun, sapun za intimnu njegu, šampon, nekoliko ručnika) IMATE U DM I MULLER MALIH BOČICA SVIH TIH STVARI A ZA TIH PAR DANA BIT ĆE DOVOLJNO.
    • mobitel(i punjač, te dodatni bon)
    • krema za ruke (zbog bebe je potrebno često prati ruke pa se jako suše)
    • deo bez mirisa ili s mirisom kojeg ćete koristiti cijelo vrijeme dok dojite (dijete ponekad može prestati dojiti ukoliko mama miriši drugačije)
    • jednokratne gaćice (10 komada) – IMA ZA KUPITI U NEKIM LJEKARNAMA TE U HOSPITALIJI KOD PETROVE BOLNICE, JAKO KORISNE, MOGU SE KORISTITI I VIŠE PUTA, LAKO SE RUČNO ISPERU, A MOGU SE I PRATI U VEŠ MAŠINI ,A IMATE I U TL I U ADAXU
    • Byvacin sprey za rane, nakon nužde i za rashlađivanje rane od epiziotomije
    -krema protiv hemeroida može zatrebat
    -tablete protiv bolova ,voltaren, to možete tražiti i u bolnici da vam daju inekciju (ja mrzim inekcije) , a da možete izdržati
    • papirnate i pogotovo vlažne maramice za ruke i sl.
    • DOMESTOS MARAMICE ZA BRISANJE WC ŠKOLJKE ILI U MULLERU IMATE SPREJ ZA DEZINFEKCIJU I PAPIR ŠTA SE STAVLJA NA ŠKOLJKU (KAO U NEKIM BIRCEVIMA)

Osnovno pravilo jest - ne nosite previše - obično su ormarići mali a u svim bolnicama vlada pravilo da zbog održavanja higijene sve stvari trebaju biti smještene u ormariće.,tako da si sve pripremite doma i neka vam po potrebi donose u bolnicu.
    Na porod dođite bez laka na noktima, i po mogućnosti bez nakita.
    Tekućinu možda nećete smjeti imati na porodu, ali vam treba čim prije nakon poroda (najbolja voda - negazirana, eventualno sokovi - negazirani).

Može zatrebati:

• izdajalica (može vam zatrebati ako beba nije s vama u sobi, kako ne bi došlo do upale. No, bolje je naučiti ručno se izdojiti, a izdajalica se uvijek može naknadno kupiti
    • sat
    • fotoaparat ili kamera - odmah nakon poroda ili drugi dan kako biste fotografirali bebu
    • brojevi SOS telefona za dojenje:
    01 61 77 520 i 091 22 77 220

Na putu kući
    Vaše će bebe u rodilištu biti obučene u bolničku robicu. Kada budete išli kući, osoba koja će doći po vas treba donijeti stvari u kojima će mama i bebe kući. Za mamu je najbolje pripremiti nešto od trudničke odjeće, prikladne za lako dojenje, a za bebe vam treba slijedeće:
    • pelene platnene ili jednokratne (2 komada)
    • pelene tetra (4 komada), (ili više ovisno o godišnjem dobu ili načinu, recimo; dvije za široko povijanje, jedna ispod glave, jedna za prekriti lice ako je hladno)
    • benkica ili body (2 komada)
    • štramplice (odijelce ili kompletić 2 komada)
    • čarapice (2 para)
    • kapica (ako je hladno osim pamučne uzmite i vunenu)
    • švedska pelena (za eventualno široko povijanje)
    • jastuk ili dekica, ukoliko je hladno
    Došlo je vrijeme da krenete kući. Pritom obavezno vodite računa da bebe u automobilu vozite sigurno, u autosjedalici za bebe, propisno postavljenoj i vezanoj.

VINOGRADSKA: BUĐENJE U 5H, MJERENJE TEMPERATURE, DONOŠENJE BEBA OD 6 DO CCA 8, DORUČAK, VELIKA VIZITA, DONOŠENJE BEBA OD 9 DO 12H, PEDIJATRIJSKA VIZITA OKO 12H, RUČAK U 13H, DONOŠENJE BEBA, POSJETE OD 15H DO 16H, IZNOŠENJE BEBA ZA POSJETE U 16H, MALA VIZITA, VEČERA, DONOŠENJE BEBA DO 23H. BEBE SU CCA 7H DNEVNO S MAMAMA.. POSTOJI APARAT ZA KAVU NA KOVANICE, NEMA UVIJEK SAPUNA I WC PAPIRA U WC-U PA NOSITI SVOJE.

PETROVA SVE ISTO SAMO ŠTO SU POSJETE OD 17H DO 18H I TADA SE IZNOSE BEBE ZA POSJETE

Ovo sam ja imala kad sam išla u bolnicu tj. te sam podatke prikupila za vrijeme trudnoće ; Vinogradska jer sam po mjestu stanovanja spadala , a Petrova jer sam nosila blizance ,tako da imam podatke za oba dvije.

Marija
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova: 2061

default Re: Torba za rodilište

Postaj by Marija on uto srp 29, 2008 9:16 pm

Ovo zadnje je bezveze. U Osijeku su bebe odnosili 4 puta dnevno, i to, od 7-8 ujutro, mjerenje, kupanje,presvlačenje, oko 12 bi ih samo odveli presvući iodmah ih vratili, oko 20 isto samo presvlačenje i u ponoć samo presvlačenje. Sve skupa, oko sat i 15 minuta.

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Vanja on uto srp 29, 2008 9:22 pm

mare krivo si me shvatila , u to doba iznose bebe da bi ih vidjeli posjetitelji ako žele tj. dođeš do njih pozvoniš i oni ti iznesu bebu za pokazat.

Marija
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Marija on uto srp 29, 2008 9:45 pm

Pa napisala si bebe su cca 7 sati dnevno s mamama...tu dolje, kod vinogradske...ma,nema veze

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Vanja on uto srp 29, 2008 10:10 pm

sad sam skužila o čem pričaš (plavuša) . pa dobro koji sat gore dole :D

ajde cure iz ostalih gradova isto iskustva o bolnici u kojoj su rodile tj. ovo oko pidžama ,oko posjeta itd.

Marija
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Marija on uto srp 29, 2008 10:26 pm

U Osijeku je potrebno sve što si gore navela, s tim da je spavačica-pidžama privatno vlasništvo, dakle, nije od bolnice. Ja sam imala i fen za kosu.
    A uloške vir 80, kupila sam 10 paketa, iskoristila čitavih 4 uloška, jer sam rodila carskim i rekli su mi da normalno koristim allways. Kao, kod prirodnog poroda je rana osjetljiva, pa su najbolji ti vir ulošci.
    Posjete su u Osijeku dvaput dnevno, od 10-11 i od 16-17. Mama mora izaći u hodnik, tj. ne u hodnik odjela, nego u hodnik bolnice, nešto poput predsoblja. Bebe iznesu do staklenih vrata. Iznimka je porod carskim rezom gdje prva dva dana puštaju posjete u sobu, pa čak i kad je beba u sobi. A beba je u sobi cijeli dan osim tih sat i 15 minuta potrebnih za preglede, mjerenja, kupanje, presvlačenje.
    Kod dojenja smo u velikoj prednosti. Naime, meni su sestre pomagale tjedan dana u svakom podoju,  namještale bebu, davale savjete, čak su mi pomogle i oko izdajanja i bile su uvijek spremne pomoći, kad god bi ih zvala. A moje je zvonce najčešće zvonilo. Kada bi išla na pedijatriju, ostavila bi im bebu u boksu, da im je na oku, a ne u sobi sama, čim bi se vratila, beba je bila kraj mog kreveta.
    Postojalo je pravilo kod dojenja. Naime, mama ima plahtu na krevetu, jednu na kojoj leži, i jednu s kojom se pokriva.Mama leži na donjoj plagti,pokrije se gornjom,beba leži na gornjoj, tako da je uvijek na čistom. I to, kad bi vidli da se ne pazi na plahte, izvikali bi se na nas.
    Ja sam prezadovoljna osječkom bolnicom i nemam apsolutno nikakve primjedbe. Pravi prijatelj djece. I majki.

mala-kate
    akter
    akter

Broj postova: 256

Postaj by mala-kate on čet kol 30, 2012 7:09 pm

Na Sv. Duhu uvijek ima spavacica, a ogrtac je beskoristan jer je strasno vruce.

Sada je: čet lis 23, 2014 11:05 am.