B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA

Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
ned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
sri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
uto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
uto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
pet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
sub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
čet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
sri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
čet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

» traže se blizanci za emisiju Svaki dan, dobar dan!
čet stu 27, 2014 5:53 pm by Mediha

Rezerviraj sada !

krvarenje u trudnoći

Share

twiksići
    akter
    akter

Broj postova : 181

default Re: krvarenje u trudnoći

Postaj by twiksići on sri kol 11, 2010 10:55 pm

....doktor mi je rekao "zivite sad normalno" ma nemam pojma ,svejedno ici cu u ponedjeljak kod mog dr-a pa ću vidjet sta ce reci... scratch scratch ....bit cu sad kao bubica....
    ...kak je super bit kod kućice nevinasce
    ...latika u principu tak su i meni rekli da se maternica siri i da je to najvjerojatnije od tog.....i da svaka trudnica od nas to ima u sebi samo sto kod nekog to izadje pa ispadne kao krvarenje a kod nekih izadje tek porodom.....

latika
    novak
    novak

Broj postova : 45

Postaj by latika on čet kol 12, 2010 9:21 am

pa super ako ti je rekao da mozes se normalno ponasati ali ti svejedno pripazi i uspori,lagano hodaj bez naglih pokreta i sto vise odmaraj.
    ja se uvjek nadam kad odem na kontrolu da ce i meni reci da mogu lagano prosetati ali nista od toga...uvjek kaze sve je ok ali posto sam niska a prva trudnoca a dvojke bolje je da lezim radi preventive i sta cu ja slusam
    kad ste vi poceli osjecati bebe ??ja kao nekad nesto malo al uopce nisam sigurna jel to to

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on čet kol 12, 2010 9:27 am

pčelica maja ja sam iz Mostara !

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on čet kol 12, 2010 1:08 pm

...ma dobra sam kao bubica nikud ne idem,eventualno do kompa comp
    ...ponedjeljak kontrola pa ćemo vidjet sta će reći....
    ....ja sam ti moju bebicu prvi put osjetila 20.07.znaci 19 tjedan,to znam jer je bio rodj od frendice ,a drugu nekih tjedan dana kasnije....ali isto to je i meni bilo tako nekako cudno, mislila sam "a valjda je to to" Laughing Laughing Laughing
    ...sve curke sam zvala da pitam jel to mozda to....
    ...sad sam sigurna jer uvijek ih osjecam na istom mjestu beba br 1.je uvijek nisko sa desne strane a beba br 2. je gore visoko i to sa lijeve strane,meni to izgleda kao leptirić da me čačka sa unutarnje strane WTF WTF

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on čet kol 12, 2010 6:55 pm

pa ja se nadam da cu i ja ubrzo biti sigurna da je to to....bice mi lakse ako nista malo cu se vise uziviti i pricati sa njima bice mi dan ispunjeniji ,,,ovako cijeli dan sama u krevetu
    a znas li ti spol svojih bebica i jesu li dvojajcani ili jednojajcani
    meni jos nisu rekli jesu li dvo ili jednojajcani samo se vidi da su u odvojenim posteljicama a isti su spol

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on čet kol 12, 2010 7:32 pm

....dr Kos rekao da su curke i da su dvojajčane ,nadam se da nije slagao jer upravo smo u odabiru imena....
    ....u 28 tjednu ići ćemo opet k njemu ,pa ću pitat još jednom ,ak ne bude boom boom

.....koji si ti tjedan ????

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on čet kol 12, 2010 9:19 pm

bas fino...ja sam toliko lijepih imena za curice imala a za deckice nisam al sam ih sada nasla..sta cu moram ih nekako zvati iako su jos u busi....pa sam onda pomislila kako cu skontat kojem djecaku koje ime dati
    ja sam sada punih 19 tjedana trudna...eto pola proslo

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on čet kol 12, 2010 11:38 pm

.....o pa bravo pola.....
    ...kod nas su beba br1. ili beba br2. ali u uglavnom "lijeva beba" i "desna beba",
    evo veceras sam prvi put rekla "gornja beba " luduje roll roll roll roll

pčelica maja
    domaći
    domaći

Broj postova : 979
    Proud to be : mama blizanaca

Postaj by pčelica maja on pet kol 13, 2010 12:49 pm

ako su bebači smješteni u dvije amnionske vreće i imaju svaki svoju posteljicu ,znači da su odvojeni,tada kažu da su to DVOJAJČANI blizanci. Moji dečki su tako bili smješteni,znači u dvije opne i svaki imao svoju posteljicu.
    Mislim da ima topic o tome negdje......http://blizanci.forumn.org/viseplodna-trudnoaa-f5/pitanje-o-posteljici-t145.htm
    evo tu malo curke diskutiraju pa si pročitajte
    samo vi gladite svoje buše i uživajte u trudnoći!!!!

pčelica maja
    domaći
    domaći

Broj postova : 979

Postaj by pčelica maja on pet kol 13, 2010 12:52 pm

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on pet kol 13, 2010 6:29 pm

nedavno sam gledala neki filmic o jednojajcanim blizancima koji mogu biti u istoj ali i u odvojenim posteljicama.....zavisi gdje se jajasce podjeli...ukoliko se podjeli u jajovodu imat ce svaki svoju posteljicu a ukoliko se podjeli u maternici bit ce skupa tako sam ja skontala...a dvojajcani su uvjek u zasebnim posteljicama

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on pet kol 13, 2010 6:38 pm

malo sam procitala sa foruma svak ima drugu teoriju ma najbolje je mujo rekao kad su ga pitali nakon sto je dobio blizance---kaze Mujo jedno je dvojajcano a drugo je zensko

irenak
    domaći
    domaći

Broj postova : 1195

Postaj by irenak on pet kol 13, 2010 7:33 pm

Latika, dobro nam došla!!!

Twiksić, super da si domeka!!! A mužu svaka čast!!! Doista je lijepo doći tako doma (tako je i mene moj dočekao, prekrasno nešto)!!!

Glede posteljica - jedna posteljica - isključivo jednojajčani, dvije posteljice -mogu biti i jednojajčani i dvojajčani!!!

Eto, držite se cure, ne mazite buše i uživajte u miru i odmoru!!!!

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on sri kol 25, 2010 10:17 am

hvala Irenak Smile
    twiksici kako si ti?jel strogo mirujes?
    ja sam sad bila na kontroli,,nisam otvorena,cerviks odrzan sve ok al i dalje strogo mirovanje zato sto sam imala krvarenje u 12 tjednu...
    bas mi ponekad dosadi,jos ove vrućine me ubise, al nece ni ovo dovjeka Smile
    bas me strah da neoslabim od silnog lezanja..sad se osjecem ok jer ni pupa nije bas prervelika da se nositi

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on uto kol 31, 2010 10:28 pm

Irenak evo kad sam citala tvoj zadnji post vidim da si napisala ne mazite buse ja sam kontala da si se zeznula i da si htjela rec mazite buse...kasnije vidim na nekoj drugoj temi kao da to mazenje nije dobro i bas sam se iznenadila, nikad cula iskreno i bas mi je to cudno,,,pa sta im smeta ako ih malo mazimo, ako netko zna bas bi voljela
    da mi odgovori

Bambi
    akter
    akter

Broj postova : 338

Postaj by Bambi on sri ruj 01, 2010 12:19 am

Meni su to isto stalno govorili, a jedna sestra mi je rekla da se maženjem trbuha, bebe aktiviraju više i ako postoji kakav problem (krvarenje npr.), taj se problem može pojačati. Ali naravno i ne mora.
    Ja sam ukupno bila 3 puta u bolnici u trudnoći, krvarila sam nekoliko puta, nitko nije znao pravi uzrok i puuuuno sam mirovala. Cure uživajte u mirovanju, u maženju mužića, u čitanju, ljenčarenju...jer kad vam bebe jednom stignu za to nećete duuuugo duuugo imati vremena.

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on sri ruj 01, 2010 11:10 am

hvala Bambi na odgovoru sad mi je jasnije! jooj neznam sta bi ti rekla ja bas nemogu uzivati u ovom lezanje, ajd da je to u pitanju koji tjedan al kad su to mjeseci lezanja stvarno dosadi, al sta ces proci ce i to sve za bebace. jeli normalno da se jedna beba vise rita od druge? ja svoju desnu bebu cesce osjetim od lijeve?

Bambi
    akter
    akter

Broj postova : 338

Postaj by Bambi on sri ruj 01, 2010 2:50 pm

Ista stvar je bila i kod mene. Desna beba je bila aktivnija. A sad to baš i nije slučaj, obojica su podjednako aktivni, čak je Marin koji je bio lijevi i aktivniji!
    Sve dok ih osjetiš je sve u redu. Uživaj u lupkanju!
    Znam da nije lako mirovati, ja sam odbrojavala sate i minute do muževog dolaska doma...ali se probaj zabaviti koliko god možeš. Ugađaj si, razmazi se i samo pozitivno misli! Sve je to za bebe i sve tegobe ćeš zaboraviti kad ih ugledaš.

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on pet ruj 03, 2010 12:29 pm

....pa jel to neka praks ada su desne uvijek aktivnije i kod mene desna bi iskočila alijeva jedva da ju i osjetim....
    ....mene zanima do kad se bebe još mogu okretat tj do kad imaju mjesta za okretanje tj do kad je desna desna a lijeva lijeva beba roll roll
    ....ja sam sad u bolnici pa mirujem i moram priznat da je u bolnici puno lakse mirovat nego doma,doma je uvijek a malo do kuhinje a melo do frizderica a malo do wc-a malo do balkona itd itd svuda samo po malo a u bolnici nemas kud svi dolaze tebi bravo

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on pet ruj 03, 2010 12:31 pm

...latika koji si ti tjedan ?????
    ....napravi si dolje u potpisu ovaj kalendarić bit ce nam svima lakse fuf fuf fuf

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on sub ruj 04, 2010 9:22 pm

twiksići sta je bilo pa si opet u bolnici zavrsila? jesi kuci strogo mirovala? bas mi je zao al sto kazes ako nista tu se moras jako paziti jer nemas sta drugo ni raditi a i pod nadzorom doktora si.
    ja sam sada 22 +2 dana i kod mene je sada hvala Bogu sve ok, dobro se osjecam al i lezim jako puno.
    ja ti iskreno neznam napraviti ovaj kalendar, malo sam gledala i neznam gdje da ga nadjem WTF

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on sub ruj 04, 2010 9:24 pm

a meni je doktorica rekla kad sam bila na kontroli sa 20 tjedana da desna beba nemoze preci u ljevi dio i obrnuto

twiksići
    akter
    akter

Postaj by twiksići on sub ruj 04, 2010 10:44 pm

....latika još sam u bolnici nadam se do ponedjeljka ,u srijedu sam bila na serklazi....doma sam bila kao bubica ali nisam imala srece...sad je tj za sad je sve ok ali jaoooooooo gdje je još kraj 11.mj.

...sutra su mi reklu da ce mi radit UZV,pa cu doktorića pitat kako je moguce da ova desna stalno tulumari a ona lijeva stalno mirna,bas cudno....

.....sto se tice kalendara klikni sad npr na moj pa tamo ispuni sve sto treba samo da si napravis svoj kalendar a sto se tice da ti stoji u potpisu ak ti bilo sta nije jasno imas rubriku TEHNIČKA PODRSKA mislim da se tako zove i tamo sve pise ,ja isto nisam znala ali sam tamo sve pročitala i pitala sta mi nije bilo jasno.....
    ....ajde ajde drzim ti figice .....
    ....pozdrav iz moje bolnicke sobice.....

latika
    novak
    novak

Postaj by latika on ned ruj 05, 2010 10:09 am

twiksići vidis uspjela sam, nije bilo tesko a bas je fora:)hvala...
    zasto si zavrsila na serklazi jesi se pocela otvarati ili? jel te boljelo?pa tebi je termin krajem 11 al da ti je docekati kraj 10 3 u 1 bilo bi super jer cim udjes u 9 mj sve je lakse i da rodis bebice su spremne Ljulja

miki
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 3822

Postaj by miki on ned ruj 05, 2010 12:51 pm

twiksići šaljem ti jedan velili pozz u sobu...da izdržiš što duže barem još osam tjedana i onda si na konju! mah

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:54 am

Sada je: čet pro 08, 2016 8:54 am.