B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA

Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
ned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
sri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
uto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
uto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
pet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
sub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
čet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
sri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
čet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

» traže se blizanci za emisiju Svaki dan, dobar dan!
čet stu 27, 2014 5:53 pm by Mediha

Rezerviraj sada !

Dječije hitne

Share

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 3745
    Proud to be : mama blizanaca

default Dječije hitne

Postaj by Vanja on sub vel 07, 2009 5:05 pm

Twin me potaknula da napišemo svoja iskustva o hitnama za djecu .
    Kad ste išli ,u koju ste išli i kako rade ?
    Pod ovim kako rade nemislim ,kakvi su jer mislim da u svakoj bolnici svakakvih doktora ima ,kakve pretrage rade.
    Mislim da bi svima pomoglo ,a i svako može za svoj grad napisat .

Zagreb
    Grižanska ako je samo temp. i nervoza - ambulanta kao kod tvog pedijatra ,može poslat na bolničke preglede ili dati neki lijek
    Srebrenjak temp.,otežano disanje + kašalj i nos - oni rade sve krvne pretrage ,ali doslovno sve
    Zarazna temp. + neki osip , u principu ako dijete nema temp. nerade krvne pretrage ,ali ako nos curi napravit će bris

Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 5954

default Re: Dječije hitne

Postaj by Jorgovan on ned vel 08, 2009 2:04 am

Zarazna, u svakom slučaju kod sumnje na težu infekciju. Naprave sve indicirane pretrage i još nam nisu fulali dijagnozu do sad u ovih 7 godina.
    klanj

Rebro, tamo smo išli dok su bebiji bili mali. Isto naprave sve pretrage. Prije par godina nisu htjeli. fuf

Aleksandra
    Admin
    Admin

Broj postova : 12571

Postaj by Aleksandra on ned vel 08, 2009 2:19 am

Vi imate i izbora, mi imamo jednu jedinu hitnu u dječjoj bolnici i SVI odjeli spadaju tamo a na nju možemo samo nakon 19 navečer, do tada spadamo dežurnom dispanzeru ako naš doc ne radi.

Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Jorgovan on ned vel 08, 2009 2:21 am

A imate li laboratorij na raspolaganju cijeli dan? To je najvažnije.

Aleksandra
    Admin
    Admin

Postaj by Aleksandra on ned vel 08, 2009 2:27 am

U dispanzeru ne a na hitnoj te otpile ako dođeš prije 19, pa nakraju završiš na zavodu ali oni pak rade do 16.
    Mada moram reći da ja sam se užasavala "Kantride" i rekla da ćemo tamo samo ako je zaista gusto i u ove 3 g dva puta smo išli jednom skoro na šivanje a jednom zbog povraćanaj i dehidracije i zaista su 1. bili ljubazni 2. nalazi za čas gotovi 3. NEBULOZA je da hitna izdaje mišljenje i preporuku za recept i onda sa tim papirom i bolesnim djetetom moraš na drugi kraj Ri na Hitnu za odrasle čekati red da ti doktor prepiše recept da možeš u dežurnu apoteku to i podignuti. To nemogu shvatiti i nikad neću, Tako je navodno bilo i kad smo mi bili mali , tako je i sada. ZAŠTO ? Ako mi je doktor dao dijagnozu, zašto mi nemože dati i recept. Pa nemaju svi ljudi auto niti je lako bolesno djete vući okolo i čekati redove. Mi smo nakraju zadnji puta kad smo skužili da ćemo čekati barem sat vremena odustali i platili lijek sami. Sramota Sad

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Vanja on ned vel 08, 2009 2:38 am

Aleksandra je napisao/la: 3. NEBULOZA je da hitna izdaje mišljenje i preporuku za recept i onda sa tim papirom i bolesnim djetetom moraš na drugi kraj Ri na Hitnu za odrasle čekati red da ti doktor prepiše recept da možeš u dežurnu apoteku to i podignuti. To nemogu shvatiti i nikad neću, Tako je navodno bilo i kad smo mi bili mali , tako je i sada. ZAŠTO ? Ako mi je doktor dao dijagnozu, zašto mi nemože dati i recept. Pa nemaju svi ljudi auto niti je lako bolesno djete vući okolo i čekati redove. Mi smo nakraju zadnji puta kad smo skužili da ćemo čekati barem sat vremena odustali i platili lijek sami. Sramota Sad

Nama isto hitna a dijagnozu i lijek ,ali neda recept ,nego sa tim papirom od hitne dobiješ lijek ,platiš i dobiješ račun, sutra ili kad ti radi ped. sa papirima od hitne kod nje po recept i onda sa receptom i računom u ljekarnu po novce . Je malo kompliciranije ali nemoraš za sve to vući dijete i čekat još poslije hitne.

Twin
    Moderators
    Moderators

Broj postova : 5708
    Proud to be : Dupla duplica

Postaj by Twin on ned vel 08, 2009 9:07 am

Mi imamo iskustva samo s Rebrom i moram priznati jako pozitivna. Po prijemu naprave krvne pretrage + tzv acido-baznu pretragu krvi ("Premier test) + urin. Po potebi uzimaju i urin za urinokulturu i briseve. Naručuju i za kontrolu u ambulanti ako treba. Odlično je što pacijente upisuju i vode kartoteku tako da ne morate (kad opet dolazite) ponavljati anamnezu, nego se po matičnom broju sve vidi. Također, ovisno o indikacijama, naprave i druge pretrage hitno tipa eeg-a i sl. Drugdje nisam bila, a ovo za Zaraznu sam već negdje čula da su super.
    Hvala, Vanja!

Aleksandra
    Admin
    Admin

Postaj by Aleksandra on ned vel 08, 2009 11:51 am

Vanja je napisao/la:
    Aleksandra je napisao/la: 3. NEBULOZA je da hitna izdaje mišljenje i preporuku za recept i onda sa tim papirom i bolesnim djetetom moraš na drugi kraj Ri na Hitnu za odrasle čekati red da ti doktor prepiše recept da možeš u dežurnu apoteku to i podignuti. To nemogu shvatiti i nikad neću, Tako je navodno bilo i kad smo mi bili mali , tako je i sada. ZAŠTO ? Ako mi je doktor dao dijagnozu, zašto mi nemože dati i recept. Pa nemaju svi ljudi auto niti je lako bolesno djete vući okolo i čekati redove. Mi smo nakraju zadnji puta kad smo skužili da ćemo čekati barem sat vremena odustali i platili lijek sami. Sramota Sad

Nama isto hitna a dijagnozu i lijek ,ali neda recept ,nego sa tim papirom od hitne dobiješ lijek ,platiš i dobiješ račun, sutra ili kad ti radi ped. sa papirima od hitne kod nje po recept i onda sa receptom i računom u ljekarnu po novce . Je malo kompliciranije ali nemoraš za sve to vući dijete i čekat još poslije hitne.

Ali to se pretpostavljam odnosi na apoteku u kojoj te znaju i vrijeme radnje -po danu, noćna nema šanse da mi da lijek i onda da mi drugi dan refundira lovu - nema šanse. Kod nas dispanzer (dnevno dežurstvo) daje recepte ali hitna je samo poslije 19 sati a onda smo osuđeni i na dežurnu apoteku.

Maja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 7472

Postaj by Maja on ned vel 08, 2009 1:26 pm

sa nalazom sa hitne ides u apoteku i dobijes lijek... nisam sigurna za povrat novca...

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Sonja
    Admin
    Admin

Broj postova : 12943

Postaj by Sonja on ned vel 08, 2009 1:52 pm

trebali bi dobiti lijek na temelju dijagnoze, bez recepta i kasnije dobiti novac nazad.
    nama se desilo slično, gdje je lucija ispljuvala sam sumamed i nismo imali za zadnju dozu za popiti, zvala sam ljekarnu jer je bio weekend i kažu da će mi ga dati uz kauciju, koju dobijem nazad kad donesem recept.
    kaucija nekih 80,00kn

a prednost manjeg grada. ne vozimo se okolo, za recept, već su dežurna ambulanta i hitna jedna do druge, vrata do vrata. a obično za djecu je procedura. hitna izda uputnicu za dječji odjel (2 min. šetnje, u istom krugu), na dječjem izdaju nalaz i mišljenje i preporuku, pa dežurna izda recept i s njim u ljekarnu.
    uglavnom tako nekako.
    sreća pa su sve te ambulante na hrpi. u krugu bolnice, pa nema puno vozikanja.

A man’s got to do what a man’s got to do. A woman must do what he can’t!

Vanja
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Vanja on ned vel 08, 2009 3:46 pm

Aleksandra je napisao/la:
    Vanja je napisao/la:

Ali to se pretpostavljam odnosi na apoteku u kojoj te znaju i vrijeme radnje -po danu, noćna nema šanse da mi da lijek i onda da mi drugi dan refundira lovu - nema šanse. Kod nas dispanzer (dnevno dežurstvo) daje recepte ali hitna je samo poslije 19 sati a onda smo osuđeni i na dežurnu apoteku.
    ma ne ,ljekarna koja je dežurna. Ja znam za onu na Trgu i u Dubravi (Grižanska). Mi kad smo išli sa Srebrenjaka zadnji put oko ponoći ,došli smo u tu ljekarnu (limeni prozorčić) ,pozvonili ,dali papire iz bolnice ,dali kauciju za Sumamed 70kn ,drugi dan otišli kod svoje ped. sa pairima napisala recept i u tu istu ljekarnu nazad po novce sa receptom i računom.

Blizančeki
    novak
    novak

Broj postova : 87

Postaj by Blizančeki on ned vel 08, 2009 5:27 pm

Meni je Rebro bilo ok ali mi je glupo da moraš čekati nalaze dva sata među bolesnom djecom, umjesto da odeš doma pa onda po nalaze.
    Meni je Klaićeva SUPER, doktori su mrak, doslovce trče za tobom,a kad smo bili na hitnoj pregledavali su ih 4-5 doktora da ne bi fulali dijagnozu.
    Inače, za Srebrnjak sam čula da je super i za Zaraznu.

Sonja
    Admin
    Admin

Broj postova : 12943

Postaj by Sonja on ned vel 08, 2009 5:53 pm

blizančeki, koje zgodne fačice u avataru, totalno van teme, al tužite me adminu :P :P
    I love you I love you

A man’s got to do what a man’s got to do. A woman must do what he can’t!

Branka
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 3757
    Proud to be : dragi prijatelj

Postaj by Branka on ned vel 08, 2009 6:54 pm

Mi smo samo jednom trebali hitnu. Kod nas je tako da do 20h idete dežurnom pedijatru ako vaš ne radi, a poslije 20h u bolnicu na pedijatriju...(jednu jedinu). Oni izdaju recept za lijek i nalaz...s kojim se ide izabranom pedijatru, ali tek kasnije...na kontrolu.
    Možda se nešto promijenilo, ali ovako mi je ostalo u sjećanju, no možda i griješim jer je bilo davno.

Jorgovan
    starosjedioc
    starosjedioc

Postaj by Jorgovan on pon vel 09, 2009 2:34 am

U blizini imamo uvijek dežurnu ljekarnu, odemo tamo s nalazom i dobijemo lijek uz kauciju, a drugi dan odemo po recept kod našeg ped. i u apoteci dobijemo novce nazad. Wink

Aleksandra
    Admin
    Admin

Postaj by Aleksandra on pon vel 09, 2009 9:06 am

No kod vas se preskače i onaj dio da moraš na drugu hitnu uopče potvrditi papir i dobiti recept za lijek, jer kod nas na dječjoj hitnoj ne dobiješ odmah recept nego samo izvještaj.
    Samo Ri ima tako glup sistem a još je i sve razbacano po gradu Sad

Maja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 7472

Postaj by Maja on pon vel 09, 2009 7:06 pm

Aleksandra je napisao/la:No kod vas se preskače i onaj dio da moraš na drugu hitnu uopče potvrditi papir i dobiti recept za lijek, jer kod nas na dječjoj hitnoj ne dobiješ odmah recept nego samo izvještaj.
    Samo Ri ima tako glup sistem a još je i sve razbacano po gradu Sad

nisam, shvatila sasa, sta di treba?
    ja znam da sam dobila papir sa hitne i s njim otisla u apoteku po lijek koji je bio napisan na njemu... za dalje neznam jer nisam imala info da mogu nesto dobit nazad Smile

Aleksandra
    Admin
    Admin

Postaj by Aleksandra on pon vel 09, 2009 7:44 pm

Mi smo nakon hitne morali s tim papirom na onu Hitnu za odrasle blizu tebe potvrditi ga tj - da nam napišu recept i onda tek u apoteku.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 11:51 am

Sada je: ned ruj 25, 2016 11:51 am.