B L I Z A N C I...

Poštovani članovi,

u slučaju da imate poteškoća pri očitavanju foruma i njegovom korištenju,
preporučamo vam korištenje Mozilla firefox preglednika i čišćenje cookies u vašem sustavu.

Hvala i ugodno druženje!
Smile
B L I Z A N C I...

DRUŽENJE, SAVJETOVANJE I POBOLJŠANJE KVALITETE ŽIVOTA RODITELJA BLIZANACA, TROJKICA I VIŠE :) ..... I NAŠIH PRIJATELJA

PRIJATELJI FORUMA

Image hosted by servimg.com

http://www.mojedijete.com
http://www.blizanci.info
http://kisnadjevojcica.bloger.hr/
prijateljski forum za roditelje i one koji će to tek postati
Bebin svijet
interaktivni savjetnik za roditelje, specijaliziran za dječju opremu - All4kids

Croatia map

Skijanje

Login

Zaboravih zaporku

Latest topics

» "Rastimo zajedno" radionice za roditelje blizanaca u Rijeci!
ned oľu 06, 2016 8:29 pm by Ivana

» pozdrav mamicama i trudnicama!
sri pro 02, 2015 10:41 am by Twin

» Golubinjak 2015 - godišnje druženje!
uto lip 09, 2015 4:19 pm by Ivana

» Treća,četvrta.. trudnoća pa blizanci, a prava kao za jedno dijete
uto sij 13, 2015 9:27 pm by zana

» pucanje noktiju na nogama
pet sij 09, 2015 4:52 pm by mimi mirna

» jednojajcani ili dvojajcani?!
sub pro 27, 2014 7:36 pm by Twin

» Da li uvesti kravlje mlijeko prije navrsene godine? :/
čet pro 18, 2014 5:32 pm by Twin

» Robica za bebe
sri pro 10, 2014 1:15 am by tamara1989

» Lijep pozdrav svima
čet stu 27, 2014 5:57 pm by Mediha

» traže se blizanci za emisiju Svaki dan, dobar dan!
čet stu 27, 2014 5:53 pm by Mediha

Rezerviraj sada !

Opasni dječji šamponi i bočice za bebe?

Share

listek
    domaći
    domaći

Broj postova : 1216
    Proud to be : mama blizanaca

ccc Opasni dječji šamponi i bočice za bebe?

Postaj by listek on ned oľu 29, 2009 1:10 am

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,3,14,,155827.jl

Opasni dječji šamponi i bočice za bebe?

Piše: Merita Arslani
    Foto: Corbis
    Ne želimo dizati paniku, nego informirati roditelje da se na tržištu nalaze proizvodi koji sadržavaju kancerogene tvari, istaknula je glasnogovornica Kampanje za sigurnu kozmetiku Stacy Malkan

ZAGREB - Šamponi Johnson & Johnson, izrazito popularni u Hrvatskoj, pozitivni su na kancerogene kemikalije, upozorila je danas zdravstvena grupa Kampanja za sigurnu kozmetiku, međunarodna udruga koja okuplja grupe za zaštitu okoliša.

Od 2002. godine, kada su počeli djelovati, s vremena na vrijeme određene količine kozmetičkih proizvoda s tržišta šalju na analize i u javnosti objavljuju rezultate.
    U posljednjoj grupi proizvoda koje su analizirali na štetne tvari bilo je 48 dječjih proizvoda, među kojima su brendovi Johnson & Johnson i Baby Magic. U šamponu “bez suza” tako su otkriveni tragovi formaldehida i dioksina, koji u određenim količinama mogu biti izrazito opasni, a iste tvari otkrivene su u Baby Magic losionu za tijelo.
    [table:a9c0 class=tablicacitat style="WIDTH: 148px; HEIGHT: 58px" cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left border=0][tr][td class=citat vAlign=top][/td][/tr][/table]
    - Dioksini su kancerogeni, dok je formaldehid kancerogen u određenim količinama. U posljednje vrijeme nismo imali pritužbe niti smo dobili na analizu bilo koji proizvod kompanije Johnson & Johnson. U jednokratnom unosu te tvari ne moraju biti opasne, ali upravo zato i postoji maksimalna dopuštena količina tih kemikalija u određenim proizvodima - navodi docentica Jasna Bošnir iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Spomenuti šamponi u Hrvatskoj su u masovnoj upotrebi i mogu se kupiti u svim drogerijama te u većini trgovina. Kako saznajemo, kozmetička linija Johnson & Johnson za djecu vrlo je jaka i jedna od najprodavanijih. Provjeru proizvoda koji se uvoze može odrediti Sanitarna inspekcija i u pravilu uvijek reagiraju kada se pojave špekulacije da je neka roba koja se nalazi u širokoj upotrebi kontaminirana sa zabranjenim supstancama.
    S druge pak strane, danas je šest američkih proizvođača najavilo da prestaju s prodajom svojih plastičnih bočica za bebe, a riječ je o velikim proizvođačima Avent, Disney First Years, Gerber, Dr. Brown, Playtex i Evenflo. Naime, nagađa se kako te bočice prilikom zagrijavanja ili pri punjenju toplom tekućinom ispuštaju otrovni spoj bisfenol, javlja BBC. Radi se o sintetskom hormonu koji može izazvati zdravstvene probleme, no rizik ovisi o količini bisfenola koji se stvara prilikom zagrijavanja bočica.

Obzirom da se već ranijih godina pojavila bojazan da su plastične bočice štetne, roditelji sve više koriste staklene bočice, a njihova je prodaja u svijetu samo prošle godine narasla za čak 500 posto. Znanstvenici tvrde da su potrebne jako velike količine bisfenola da bi nečije zdravlje bilo ugroženo, a kontroverze oko ove kemikalije traju već godinama jer nikada nije testirana na ljudima, pa je teško procijeniti njezinu pravu štetnost.

Sonja
    Admin
    Admin

Broj postova : 12943

ccc Re: Opasni dječji šamponi i bočice za bebe?

Postaj by Sonja on ned oľu 29, 2009 1:19 am

zašto se nimalo ne čudim.
    al hvala ti za ovaj post. nisam pročitala članak prije.
    imam inaće averziju prema J&J proizvodima i koliko imam povratnih info od roditelja, osim navedenog gore, sve više dječice ne podnosi njihove proizvode jer ili izazijau kožne smetnje - osipe, reakcije bilo koje vrste, često su preagresivni.
    u moju kupaonicu odavno ne ulaze.

A man’s got to do what a man’s got to do. A woman must do what he can’t!

aldijana
    domaći
    domaći

Broj postova : 852

Postaj by aldijana on ned oľu 29, 2009 1:19 am

Na sreću ne koristimo Johnosonove proizvode i plastične bočice (osim male NUK-ove s kljunom za caj i vodu)...Što se kozmetike tiče, ispočetka smo koristili kupku i losion Bubchen, a sad smo na Hipp-ovim proizvodima. I zadovoljni smo.

I kod nas je prije 20-tak dana provedeno istraživanje, utvrđeno je isto... a kompanija Johnson&Johnson se oglasila i naravno sve demantirala

mateeaa=)
    domaći
    domaći

Broj postova : 1592

Postaj by mateeaa=) on ned oľu 29, 2009 1:51 am

al ovo nije samo johnsons, nego i mustella, huggies pelene itd.ako hocete dam vam link da vidite sta su sve stavili pod "opasno"...

Aleksandra
    Admin
    Admin

Broj postova : 12582

Postaj by Aleksandra on ned oľu 29, 2009 2:00 am

Živjeti je opasno Wink
    Izbjegavajte što se može ali oko bočoca se radi prevelika drama, nitko djeci ne daje kipuću hranu a BSF se oslobađa samo na visokim temperaturama tako da za normalnu upotrebu nema porblema.

maksi
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 5193

Postaj by maksi on ned oľu 29, 2009 3:05 am

Prvo su digli frku oko bočica pa ja promjenila u staklene.I na kraju ispalo kako kaže Aleks.
    Sada oko Johnsonsa. Mi ga koristimo od prvog dana. Koristili i u rodilištu. E ne namjeravam ga mijenjati.

Maja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 7472

Postaj by Maja on sri lip 24, 2009 4:11 pm

dizem temu jer je zanimljiva zlocko

mi od pocetka koristimo plasticne boce od nuka i to sto kaze aleksandra, ne dajem im pregrijanu hranu pa se ne bojim tih spojeva

a sto se tice kozmetike, ja sam izbacila sve sto se izbaciti da iz kuce od tih komercijalnih proizvoda. jedino sto je ostalo je hipp gel za tusiranje od glave do pete i to ih ne trackam svaki dan sa njim vec mozda 2-3x tjedno, ostalo samo sa vodom operem a kosice jednom tjedno sa samponom

uz sve to, nisam ljubitelj hrane za koju neznam porijeklo, tj neznam sta je (smoki npr i molim vas nek mi netko kaze sta je to roll ) ali nisam sad baba roga. kad dodemo negdje ako im se jede smoki ce ga jest

da se vratim. napravila sam sve da ne unose nepotrebne kemijske spojeve tako da i kad dodu sa nekima u kontakt nece bit velike stete Wink

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

tanja
    domaći
    domaći

Broj postova : 885
    Proud to be : mama trojkica

Postaj by tanja on sri lip 24, 2009 4:23 pm

ma ja nekako nisam opterecena svim tim novinskim natpisma.. misljenja sam da danas nije zdravo ni disati pa disemo.. tko zna koliko kancerogenih cestica plese svoj ples u zraku, ili ih donese iznenadna ljetna oluja... sto bude bit ce. svima bi nam bilo zapravo idealno da svatko od nas moze proizvesti dovoljnu kolicinu povrca voca mesa i zitarica za sebe isvoju obitelj na netaknutoj zemlji, nezagadjenu prljavom kisom koja pada tko zna odakle nakupljena, tretirano samo ekoloski prihvatljivim stvarima al neide.. i sto sad... mozda jednom bude bolje, al cisto sumnjam.. nazalost moze nam bit samo gore pa stoga zivimo sad najbolje sto mozemo...

listek
    domaći
    domaći

Postaj by listek on sri lip 24, 2009 4:59 pm

Mi isto skoro nista ne koristimo od starta, ne jer se bojim, nego ne vidim svrhu.
    Pogotovo kad su bili mali - od cega svi ribamo bebe? Meni su one savrseno ciste i mirisljave i ne vidim razlog za kozmetikom, ali dobro...

Ono sto me trenutno zanima je kako naci najmanje stetno mlijeko za suncanje.

Maja
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 7472

Postaj by Maja on sri lip 24, 2009 5:22 pm

ima nekih recepata za samoizradu ali nisam ih proucavala jer mi taj dio nije interesantan (bar do sad fuf )

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Romi
    domaći
    domaći

Broj postova : 1991

Postaj by Romi on sri lip 24, 2009 5:37 pm

Ne opterećujem se previše. Puno toga je štetno a bez toga ne možemo.
    Razmišljam pozitivno i uživam u svakom danu.
    Wink

listek
    domaći
    domaći

Postaj by listek on sri lip 24, 2009 6:12 pm

Maja je napisao/la:ima nekih recepata za samoizradu ali nisam ih proucavala jer mi taj dio nije interesantan (bar do sad fuf )

Jel ih imas?
    Nije da sam bas pri volji sa samomuckanje, ali mozda mi dode.
    Prosle godine smo koristili daylong, vichy i eucerin. Daylong donjeli od doma, a dalje kupovali u lokalnoj apoteci sta je vec bilo.
    Ove godine sam po zapresicu koristila babylove i sundance, oba faktor 50, a sad kako citam 50 je nepotreban i krema je stetnija sto je faktor visi... Potrostit cu ih ako odemo nekamo na cijeli dan, ostanemo duze na plazi i sl., ali ipak ih ne bi stalno mazala s tim, iako su navodno njihovi cak relativno ok po sastavu...
    A ja njih proslo ljeto fajtala samo s faktorom 50 WTF .

Trenutno razmisljam o daylong-u i dr. hauschka.
    Ne znam...vidjeti cu. Ne stignem sad vise to detaljno proucavati.
    U principu se veselim upf sesiricima, majcicama i manjem mazanju, ali nesto ipak moram imati.
    Ako nista, gledati cu da bude manji faktor i bilo bi super da nadem neko koje se ne treba mazati 30 minuta prije suncanja.
    Nema savrsenog.

blaza27
    starosjedioc
    starosjedioc

Broj postova : 3009
    Proud to be : Dupla duplica

Postaj by blaza27 on sri lip 24, 2009 11:52 pm

tanja potpisujem te u potpunosti.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 9:48 am

Sada je: sub pro 03, 2016 9:48 am.